Tutvustus


OÜ Aluoja alustas tegevust 1. septembril 1997. aastal. Uue ettevõtte loomisele tõukasid selle asutajaid järeldused, milleni jõuti pärast töötamist aastatel 1992-1997 ühes praeguseks oma tegevuse lõpetanud Eesti hulgikaubandusfirmas.

Käesolevaks ajaks on OÜ Aluoja kujunenud Eestis arvestatavaks maaletoojaks ja hulgimüüjaks. Aktiivses sortimendis on ca 1 600 toodet, mis on valmistatud põhiliselt Ukrainas, Eestis, Hiinas, Taivanil, Itaalias. Vahendatava sortimendi on kujundanud turu vajadused ja tarnevõimalused. Ettevõte pakub põhiliselt käsitööriistu, aiatööriistu, koristustarbeid, majapidamistarbeid, aga ka traktoreid ja elektrittöriistu .

Kogu Eesti teenindamiseks on välja kujunenud kolm pisut ehk harjumatu jaotusega müügipiirkonda: Lääne-Eesti ja saared, Virumaa ja Lääne-Tallinn, Lõuna-Eesti ja Ida-Tallinn. Kujunenud jaotus tagab müügiesindajate ja kauba laialivedajate ühtlasema koormatuse ja ettevõtte rütmilisema tegevuse. Igat piirkonda teenindab oma müügiesindaja ja tema töö on korraldatud nii, et iga klient on külastatav üle nädala. Tellitud kaubad toimetab ettevõte kliendile hiljemalt nelja päeva jooksul pärast müügiesindaja kohalkäiku, s.t. tellimuse vormistamist. Sellega eristub OÜ Aluoja konkurentidest. Teenindatakse üle kolmesaja kliendi.

Kolmandiku käibest annavad paarkümmend suurklienti ja kauplusteketti, ülejäänu keskmised ja väikekliendid. Ettevõte annab täiskohaga tööd kaheteistkümnele inimesele, kellest pooled on ettevõtte palgal ja pooled ettevõttega lepingulistes suhetes.


Missioon, visioonVäärtused